Sports all other sports Tennis Διήμερο τελικών στο Εθνικό Κέντρο Τένις

Διήμερο τελικών στο Εθνικό Κέντρο Τένις

Ολοκληρώνεται το Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου στο Εθνικό Κέντρο Τένις στην Λευκωσία, το Παγκύπριο πρωτάθλημα Junior Grade 2, που διοργανώνει ο Όμιλος Αντισφαίρισης Πάφου. Στο πρωτάθλημα διεξάγονται συναντήσεις σε 11 ηλικιακές κατηγορίες Μονών και Διπλών με τη συμμετοχή 87 αντισφαιριστών από 12-18 ετών.  
 
Το πρόγραμμα του τελευταίου διημέρου περιλαμβάνει τους τελικούς όλων των κατηγοριών με τους περισσότερους να διεξάγονται την Παρασκευή (8) και τρεις το Σάββατο. Όλες οι συναντήσεις διεξάγονται το απόγευμα, με ώρα έναρξης των πρώτων αγώνων στις 15.45.
 
Ειδικότερα οι τρεις τελικοί του Σαββάτου με τους οποίους θα ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα περιλαμβάνουν τις δύο συναντήσεις των Μονών στην ηλικιακή κατηγορία των U16, που θα αρχίσουν στις 15.45 και το πρόγραμμα θα κλείσει με τον τελικό Αγοριών U18. Στα 16άρια στα κορίτσια η Μερίλ Σονάκιν θα αντιμετωπίσει την Δάφνη Κουτσόφτα και στα Αγόρια ο Κωνσταντίνος Τζιακούρης τον Μπέρκε Εκιντσί. 
Στον τελευταίο αγώνα των Αγοριών U18 (17.00), o Χριστόφορος Δημοσθένους θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ημιτελικού που θα διεξαχθεί την Παρασκευή, ανάμεσα στους Στυλιανό Παπαμιχαήλ και Χρήστο Ζωνιά.
 
Αναλυτικά όλοι οι αγώνες του διημέρου είναι οι ακόλουθοι :
Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου (8 Τελικοί, 1 Ημιτελικός)
15:45 BS 12 (Τελικός) Αχιλλέας Μακρής – Σοφρώνης Γεωργίου
15:45 GS 12 (Τελικός) Εύα Πάνοβα – Μαρία Χαρά Κυπριανού 
15:45 BD 12 (Τελικός) Κωνσταντίνος Καρτούδης /Στυλιανός Σταύρου Vs Μηνάς Παναγίδης / Πέτρος Παρσών 
17:00 BS 14 (Τελικός) Παύλος Παρσών Vs Γιώργος Νικολάου
17:00 GS 14 (Τελικός) Κωνσταντίνα Τεμπριώτη Vs Ελτσίν Οζμπιλέν
17:00 BS 18 (Ημιτελικός) Στυλιανός Παπαμιχαήλ Vs Χρήστος Ζωνιάς
18:15 GD 14 (Τελικός) Ελίζ Ντιλαβέρ / Ελτσίν Οζμπιλέν Vs Άννα Ασαντουλίνα / Αντρεάνα Βασιλείου
18:15 BD 14 (Τελικός) Γιώργος Νικολάου / Παύλος Τρύφων Vs  Μιχαήλ Άγγελος Μπαμπινιώτης / Κωνσταντίνος Μεγάλεμος
18:15 BD 16 (Τελικός) Μπέρκε Καν Εκιντσί / Ντερίν Σαμίογλου Vs Κωνσταντίνος Τζιακούρης / Στυλιανός Παπαμιχαήλ
 
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου / 3 Τελικοί 
15:45 GS 16 Μερίλ Σονάκιν Vs Δάφνη Κουτσόφτα
15:45 BS 16 Κωνσταντίνος Τζιακούρης Vs Μπέρκε Καν Εκιντσί
17:00 BS 18 Χριστόφορος Δημοσθένους Vs 
 
Ομοσπονδία Αντισφαιρίσεως Κύπρου
13 Σεπτεμβρίου 2019
 
Top