Sports Football Greece SL 15 αλλαγές προπονητή σε 38 μήνες!

15 αλλαγές προπονητή σε 38 μήνες!

Ο άνθρωπος που θα αντικαταστήσει τον Αντρέ Πάους στην τεχνική ηγεσία της Λάρισας, θα είναι ο 15ος head coach της ομάδας τους τελευταίους 38 μήνες! Το... γαϊτανάκι των προπονητικών αντικαταστάσεων άρχισε τον Ιούλιο του 2013, όταν οι «βυσσινί» προετοιμάζονταν για το πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής. Από τότε μέχρι σήμερα, ο προπονητής άλλαξε 13 φορές (!) από 9 διαφορετικά πρόσωπα, καθώς υπήρξαν τρεις (Παναγόπουλος, Τζαναβάρας, Τσιώλης) με διπλή θητεία στο διάστημα αυτό. Κατά μέσο όρο, η ΑΕΛ αλλάζει προπονητή σχεδόν κάθε τρίμηνο. Ο μακροβιότερος ήταν ο Ράτκο Ντόστανιτς, που ξεκίνησε τη σεζόν 2015/16 και έμεινε μέχρι τον Φεβρουάριο του 2016, συνολικά δηλαδή συμπλήρωσε 7 μήνες κι ήταν ο μοναδικός που ξεπέρασε το εξάμηνο.

 

Αναλυτικά οι προπονητές της ΑΕΛ στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές περιόδους:
---ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΛΕΞΙΔΑ---

Σεζόν 2013/14 (3 προπονητές)

12/07/2013 - 10/11/2013: Κωνσταντίνος Παναγόπουλος

12/11/2013 - 08/03/2014: Γιώργος Στράτζαλης

10/03/2014 - 30/06/2014: Παναγιώτης Τζαναβάρας

Σεζόν 2014/15 (6 προπονητές)

01/07/2014 - 05/09/2014: Αλέκος Βοσνιάδης

06/09/2014 - 01/11/2014: Κωνσταντίνος Παναγόπουλος

02/11/2014 - 23/12/2014: Θωμάς Γράφας

24/12/2014 - 04/01/2015: Σάκης Αναστασιάδης (υπηρεσιακός)

05/01/2015 - 07/03/2015: Παναγιώτης Τζαναβάρας

07/03/2015 - 01/07/2015: Σούλης Παπαδόπουλος

---ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΟΥΓΙΑ---

Σεζόν 2015/16 (2 προπονητές)

10/07/2015 - 22/02/2016: Ράτκο Ντόστανιτς

23/02/2016 - 02/06/2016: Σάκης Τσιώλης

Σεζόν 2016/17 (3 προπονητές)

06/06/2016 - 31/10/2016: Αγγελος Αναστασιάδης

01/11/2016 - 21/03/2017: Σάκης Τσιώλης

30/03/2017 - 12/09/2017: Αντρέ Πάους

Τα σχόλια αντιπροσωπεύουν την προσωπική γνώμη των συγγραφέων τους και όχι αυτή του sigmalive.com. Μη κόσμια και προσβλητικά σχόλια θα διαγράφονται.
Top