Sports Football Cyprus D League Αποτελέσματα Γ' και Δ' κατηγορίας

Αποτελέσματα Γ' και Δ' κατηγορίας

Εκτός έδρας αποστολή για το πρωτοπόρο ΘΟΪ Λακατάμιας. Στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας κέρδισε με 1-0 τη ΜΕΑΠ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Σάββατο, 7 Φεβρουαρίου 2015
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ 1-2 Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ
Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ 0-1 ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ
ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 1-1 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 1-0 ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ
ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ 2-1 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ 0-1 Ε.Ν.ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
 Κυριακή, 8 Φεβρουαρίου 2015
ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 15:00 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (δεν υπολογίζονται οι σημερινοί αγώνες)


1   Ε.Ν.ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 17 10 5 2 23 12 35
2   ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 17 9 5 3 28 13 32
3   ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 17 9 3 5 28 18 30
4   Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ 17 8 4 5 25 20 28
5   ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ 17 7 5 5 24 23 26
6   ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ 17 7 4 6 22 24 25
7   ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ 17 6 5 6 22 22 23
8   ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 17 6 4 7 26 26 22
9   ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ 17 6 4 7 25 27 22
10   ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ 17 6 3 8 17 19 21
11   ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 17 5 4 8 21 22 19
12   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 17 4 5 8 18 28 17
13   Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ 17 3 7 7 18 25 16
14   ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ

Με πέντε αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα η αυλαία της 18ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Δ' Κατηγορίας.

Η πρωτοπόρος Αλκή Ορόκλινη θα φιλοξενήσει την Κυριακή την ουραγό Ένωση Κοκκινοτριμιθιάς, εκτός έδρας αποστολή για την Ξυλοτύμπου και ήττα με 2-0 από τον Άδωνι.

Ο τρίτος της κατάταξης Ηρακλής Γερολάκκου κέρδισε με 2-0 την τέταρτη ΑΕΝ σε ένα από τα πιο σημαντικά παιχνίδια της αγωνιστικής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Σάββατο, 7 Φεβρουαρίου 2015
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ 0-0 ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
ΑΔΩΝΙΣ ΙΔΑΛΙΟΥ  2-0 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 1-1 ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 2-0 ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ / ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ 1-1 ΛΕΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
 Κυριακή, 8 Φεβρουαρίου 2015
ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ 15:00 ΕΝΩΣΗ ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΜΙΘΙΑΣ
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΚΙΤΙΟΥ 15:00 ΑΣΠΙΣ ΠΥΛΑΣ

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (δεν υπολογίζονται τα σημερινά παιχνίδια)
1   ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ 17 12 3 2 37 13 39
2   Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 17 12 2 3 41 13 38
3   ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ 17 11 0 6 36 22 33
4   ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ 17 8 5 4 24 21 29
5   ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ 17 7 6 4 23 16 27
6   ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 17 7 4 6 25 23 25
7   ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ / ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ 17 7 3 7 24 18 24
8   ΑΣΠΙΣ ΠΥΛΑΣ 17 6 6 5 28 22 24
9   ΛΕΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 17 7 1 9 21 26 22
10   ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ 17 6 2 9 26 30 20
11   ΑΔΩΝΙΣ ΙΔΑΛΙΟΥ 17 6 2 9 24 41 20
12   ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΚΙΤΙΟΥ 17 5 1 11 16 38 16
13   ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000 17 5 1 11 20 36 16
14   ΕΝΩΣΗ ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΜΙΘΙΑΣ 17 1 2 14 13 39 5

 
 

 

Top