Sports Football Cyprus D League Επιστροφή στην δράση (πως διαμορφώνεται το πρόγραμμα)

Επιστροφή στην δράση (πως διαμορφώνεται το πρόγραμμα)

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση αυτή την εβδομάδα, μετά την χθεσινοβραδινή απόφαση του Συνδέσμου Διαιτητών για άρση της αποχής από τους αγωνιστικούς χώρους.

Όπως από την προηγούμενη εβδομάδα είχε ανακοινώσει η Κυπριακή Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου, όλοι οι αγώνες όλων των Πρωταθλημάτων της ΚΟΠ, καθώς επίσης και του Κυπέλλου Coca - Cola A’- B’ και Γ’- Δ’ Κατηγορίας, που ήταν ορισμένοι για διεξαγωγή από την περασμένη Τρίτη 20 Ιανουαρίου μέχρι και χθες Δευτέρα 26 Ιανουαρίου, έχουν μεταφερθεί κατά μια εβδομάδα και θα γίνουν αυτή την εβδομάδα, την ίδια ημέρα και ώρα που ήταν ορισμένοι.

Ως εκ τούτου, αύριο θα γίνουν τρεις επαναληπτικοί αγώνες της Β’ φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola, με το πρόγραμμα να διαμορφώνεται ως ακολούθως:
ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ
16:00 Εθνικός-ΑΕΛ (0-1) Cytavision Sports 2
18:00 Οθέλλος-Απόλλωνας (1-1) Cytavision Sports 1
19:00 ΑΠΟΕΛ-Ολυμπιακός (1-0) Sports +2
Η Β’ φάση του Κυπέλλου Coca – Cola θα ολοκληρωθεί την Τετάρτη 4 Φεβρουαρίου με τους αγώνες Αγία Νάπα – Ομόνοια (19:00) και Ανόρθωση – Διγενής Ορόκλινης (17:00).

Στο Κύπελλο Γ' - Δ' Κατηγορίας αύριο Τετάρτη θα διεξαχθούν οι αγώνες Εθνικός Άσσιας - ΠΑΕΕΚ (πρώτος αγώνας 2-2) και ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα - Αμαθούς Αγίου Τύχωνα (0-2 ο πρώτος αγώνας).

Ο αγώνας του Εθνικού Άσσιας με την ΠΑΕΕΚ θα αρχίσει στις 14:30 και ο αγώνας του Διγενή Ύψωνα με την Αμαθούς θα αρχίσει στις 13:30.
 
Ακρίτας Χλώρακας και Αχυρώνας Λιοπετρίου εξασφάλισαν ήδη την πρόκριση τους στην τετράδα.

Η 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας θα διεξαχθεί ως ακολούθως:
 Σάββατο, 31 Ιανουαρίου 2015
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
17:00
ΑΠΟΕΛ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
ΑΓ. ΝΑΠΑ
19:00
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
 Κυριακή, 1 Φεβρουαρίου 2015
ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
16:00
ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
16:00
ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ
ΑΕΛ ΛΕΜΕΣΟΥ
18:00
Α.Ε.Κ.ΛΑΡΝΑΚΑΣ
 Δευτέρα, 2 Φεβρουαρίου 2015
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
19:00
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
 
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
Στις 28 Ιανουαρίου θα διεξαχθεί ο αγώνας της ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς με την Ένωση Νέων Παρεκκλησιάς, σε εξ αναβολής παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής.

Η 17η αγωνιστική θα διεξαχθεί ως ακολούθως:
Σάββατο, 31 Ιανουαρίου 2015
ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
15:00
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
15:00
ΝΙΚΟΣ&ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
ΕΝ.Α.Δ. ΠΟΛΗΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ
15:00
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
15:00
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
15:00
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ
15:00
ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
15:00
ΠΑΦΟΣ F.C.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Στις 28 Ιανουαρίου θα διεξαχθεί η αναμέτρηση ΑΣΙΛ - ΜΕΑΠ, εκκρεμότητα που αφορά την 15η αγωνιστική.

Το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γ' Κατηγορίας:
 Παρασκευή, 30 Ιανουαρίου 2015
Ε.Ν.ΘΟΙ ΚΑΤΩ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
17:00
ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ
 Σάββατο, 31 Ιανουαρίου 2015
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
15:00
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ ΜΑΡΙΝΑΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
15:00
ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
15:00
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ
15:00
ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ
Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ
15:00
Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ
 Κυριακή, 1 Φεβρουαρίου 2015
ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ
15:00
ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ

Για το Πρωτάθλημα Δ' Κατηγορίας η 17η αγωνιστική θα διεξαχθεί ως ακολούθως:
Σάββατο, 31 Ιανουαρίου 2015
ΑΣΠΙΣ ΠΥΛΑΣ
15:00
ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ
ΛΕΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
15:00
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΚΙΤΙΟΥ
ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ
15:00
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ
ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ
15:00
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ
ΕΝΩΣΗ ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΜΙΘΙΑΣ
15:00
ΦΡΕΝΑΡΟΣ F.C.2000
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
15:00
ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ
ΚΟΥΡΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ
15:00
ΑΔΩΝΗΣ ΔΑΛΙΟΥ


 

Top