Eλλαδα: Αποτελέσματα Κυπέλλου

Η Ολυμπιάδα πέρασε νικηφόρα με 82-78 από το Περιστέρι και ο Ηλυσιακός κέρδισε το Ρέθυμνο 86-76 στην πρώτη αγωνιστικής στην πρώτη φάση του κυπέλλου Ελλάδας. Εκκρεμεί ο αγώνας της Δάφνης με τον Ερμή Λαγκαδά.


Περιστέρι – Ολυμπιάδα 78-82
Τα δεκάλεπτα: 22-26, 42-44, 64-56, 78-82.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Σιαμανδούρας 8, Μοσχοβίτης 7, Λιούις 19 (3), Β. Μάντζαρης 2, Αντ. Μάντζαρης 4, Κούμουλος, Δεληγιάννης 2, Τσαμάτος 15 (2), Μπούτσι 5, Δέσπος 10, Μαργαρίτης 6.
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ (Οικονόμου): Σπανούλης 26 (4), Περρούλης 2, Γραμματικός, Γεώργαρος 7, Κανταρτζής 14 (2), Κοσάνοβιτς, Μανούσος 4, Κομάντινιτς, Κρητικός, Τόσιτς 11 (1), Συμεωνίδης 11, Κοσάνοβιτς 7 (1).

Παλαιό Φάληρο – Αναγέννηση/Φλόγα 44 – 101
Τα δεκάλεπτα: 7-20, 21-46, 30-65, 44-101.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας): Ντεροχωνεσιάν 4, Τζορμπατζίογλου 7, Τρόβας 3, Καρασερίδης, Ανυφαντής 4, Γιαννακάκης 6, Μονεμβασίτης 2, Μίχας 13, Διαμαντής 4, Σωτηρόπουλος.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ/ΦΛΟΓΑ (Χατζηκυριακίδης): Τσακαλέρης 13, Μπουρδάνος 6, Μωυσιάδης 15 (1), Γαλανίδης 8 (2), Πιττάκας 11 (1), Γκουνδίνος, Ζαρογιάννης 23, Σπυρόπουλος 9 (3), Τουλούμης 10 (1), Ευαγγελινός 6.

ΟΦΗ – Αμύντας 75-71
Τα δεκάλεπτα: 25-14, 44-32, 53-52, 75-71.

ΟΦΗ (Δέδας): Βαρλάς 6 (1), Δελατόλας 4, Τσέλιος 15 (2), Τσακιρίδης 24 (4), Βαγενάς 8 (2), Χουλιάρας 3, Φαρμάκης 5 (1), Σαμουρέλης 10.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Βλάχος): Ζούπας 29 (6) , Σαμοθράκης 7 (1), Μπούτρος, Παγώνης 2, Δορκοφίκης 2, Βογιατζής 16, Λαζαρίδης 2, Μουμούρης 2, Γιανναλέτσος 11 (1).

Πανερυθραϊκός – Απόλλωνας Πάτρας 75-54
Τα δεκάλεπτα: 28-8, 46-15, 60-31, 75-54.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κοντούδης 5 (1), Σοφογιάννης 3 (1), Ζαμπέτης, Κατιάκος 13 (1), Αποστολόπουλος 8 (2), Πρόδρόμου 12 (2), Χόμπσον 8, Ψαθάς 5 (1), Λούπος 9, Ντουμάνης, 2, Γριμπαβιώτης 10.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Παπαδόπουλος): Γιαννικόπουλος, Καπερώνης 2, Μπάκοβιτς, Τζινόπουλος, Βαρδιάνος 23 (2), Λιανός 2, Κορωνίδης 3 (1), Γούλας 2, Γεωργίτσης 12, Λυμπέρης 4, Βάθης 6.

Λαύριο – ΚΑΟΔ 64-61
Τα δεκάλεπτα: 16-15, 35-34, 51-47, 64-61

ΛΑΥΡΙΟ (Σερελής): Δάγκλας 2, Σπηλιόπουλος 3 (1), Ψηλέας 4, Σίνης 2, Τσολάτος 20 (4), Τρικαλιώτης 6, Αγαπητός 12 (2), Γιαννακόπουλος 2, Κασάμπαλης 4, Κασσάνος 2, Μαρκομιχάλης 6 (1), Λυκογιάννης 1.
ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Στυλίδης 2, Σδράκας 3 (1), Καραβασάνης 4 (1), Παπαδόπουλος 4, Καρτέλο 10 (1), Ζούπιτς 11 (3), Μασλαρινός 5 (1), Κιτσούλης 7, Ροδόστογλου 5 (1), Δαλιάρης 10, Λουλόπουλος.

Αρκαδικός – Απόλλων Καλ. 75-65
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 36-35, 55-53, 75-65.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Σμυρνιώτης): Μουτράν 5 (1), Σκουζής 2, Μανος 8 (2), Τσολάκης 10 (2), Κουτσογιάννης , Παπανικολάου 19, Μαναβόπουλος 10, Ντιπ 3 (1), Συμαιόπουλος 2, Μιχάλογλου, Κοψάφτης 14, Σπηλιόπουλος.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛ. (Κόρφας) Παπαδόπουλος 15 (1), Δήμου 10, Σκούφης 10 (2), Αντωνιάδης 10 (1), Θύμνιος 2, Χρυσόπουλος, Χατσατουρόβας 3, Δεβετζίδης 9, Πατρίκης 6.

Κομοτηνή – ICBS 59-84
Τα δεκάλεπτα: 10-29, 32-40, 43-66, 59-84.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Παρατζουκίδης 5, Στεφανίδης 5 (1), Διαμαντίδης 5 (1), Φουτζιτζής 11, Μίκιτς 8, Γεωργιάδης, Γιαουρτόγλου 5 (1), Παπαγεωργίου 5 (1), Βελής, Πάτκας, Χαλίλ 15.
ICBS (Τσουτσουμάνος): Κουντουραντζόγλου 17 (1), Ματενίδης 9 (1), Πλιούκας 12 (2), Κούρτης, Σχιζόπουλος 4, Κούνας 2, Γηρούντμπεργκ 7 (1), Μόρφης 5 (1), Σιβορότκα 20, Νεοφυτίδης 8.

Κεραυνός Αιγίου – Νήαρ Ηστ 74-58
Τα δεκάλεπτα: 17-10, 31-31, 58-45, 74-58.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ (Χρυσανθόπουλος): Κεφαλάς 29 (3), Κυριακίδης 3 (1), Νίστρομ 14 (3), Μανδαλάκης, Δεράος 3 (1), Ορφανός 2, Άλμπερτ 14, Αμάτο, Σταυρουλάκης 4, Σακελλάρης 2, Γεωργούλας, Κολλιόπουλος 3 (1).
ΝΗΑΡ ΗΣΤ (Καρνέσης): Νίκου 11, Παπαντωνίου 4, Κοκκαλιάς 5, Ζούκας 6, Εμίρης 11 (3), Σκούταρης 15 (3), Τσουγκαράκης 6, Βαβάτσικος.

Αίας Ευόσμου – Ίκαροι Σερρών 54-64
Τα δεκάλεπτα: 15-13, 25-28, 38-51, 54-64

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Δήμου): Μουράτογλου, Χατζηχρήστος, Τριανταφυλλίδης 6 (1), Παπαπετρου 6 (2), Δάλπας, Φιλιούσης 15 (2), Χατζηβρέτας, Καλθοπούλης 3 (1), Παπουλίδης 2, Αμουτσιάς, Σουφλιάς 16, Μπέλος 6.
ΊΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Καμαράκης): Πεχλιβάνης 20 (4), Ιωσιφίδης, Γεωργαντάς, Παπούδας, Καδής 4, Παραπούρας, Ασημάκης 23 (2), Λιούτσιος 2, Βοϊβατόπουλος 8 (1), Τοπούζης 7.

Ίκαρος Καλ. –Γουμένισσα 95-62
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 47-25, 75-46, 95-62.

ΙΚΑΡΟΣ (Χαριτάτος): Γκριτζέλης 6 (1), Παπαδάκης 2, Φαλέκας 5 (1), Υφαντής 14, Εμμανουηλίδης 7 (1), Μελάς 12 (4), Πολυτάρχου, Καρασταμάτης 4, Κρασσόπουλος, Μάρτζος 12 (2), Κατούφας 6, Κούκουρας 27 (6).
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Νίτσης) Ρίτος, Ασημακόπουλος 3, Μούμογλου 20 (2), Ζεμπεκίδης 2, Δημητρίου 17 (3), Τοπουζίδης 6, Πάντσιος 13, Γιάκος 1, Καρακώλης.

ΜΕΝΤ – Παγκράτι 70-77
Τα δεκάλεπτα: 17-20, 26-31, 49-52, 70-77

ΜΕΝΤ (Κουκουλεκίδης): Τσιμπής, Φόγκελ 19 (2), Σφέικος 7 (1), Βασιλείου 2, Σκαρλάτος 8 (1), Κοκολιός 2, Μπένας 8, Λυμπέρης 5, Μάντιτς 12 (2), Μακρής 2, Χαλκιαδάκης 5.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Κουκάς 6, Μαντζιώρης 4, Δεληχρήστος, Βούλγαρης 8 (1), Τσιότρας, Συριστατίδης 20 (1), Γιάκσιτς 6 (1), Μαχαίρας 8, Λάτοβιτς 23 (2), Βεσκούκης 2.

Ηλυσιακός – Ρέθυμνο 86-76
Τα δεκάλεπτα: 22-13, 44-33, 64-56, 86-76.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ζευγώλης): Καρύδας 17 (2), Αθηναίου 11 (1), Ιωάννου 4, Παπανικολάου 13 (3), Παπαδάκης, Αθανασούλας 9 (1), Γκρέις 13 (2), Μπόγρης 17, Κασελάκης, Παπαδόπουλος.
ΡΕΘΥΜΝΟ (Τακιανός): Μπεχλιβάνης 8 (2), Πανάρας 12 (3), Μιρακόφσκι 2, Μπαλάφας 8 (1), Ματζάνας 6 (1), Κακαρούδης 22, Βαρδαβάς 3, Γιοσμάς 5 (1), Χένιακ, Παναγιωτόπουλος 10 (2).

Χαλκίδα – Πιερικός Αρχέλαος 61-70
Τα δεκάλεπτα: 15-15, 31-34, 47-44, 61-70

ΧΑΛΚΙΔΑ (Μυριούνης): Κόκκορης, Πασσαλίδης 2, Πάππας, Τραϊανός 17 (3), Πανταζής, Κατσίμπας 1, Φρουσκλιάς 4 (1), Δημάκος 3 (1), Ψαρόπουλος 14 (2), Πλουτέσκι 8 (1), Γέρεμιτς 12.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Θωμαϊδής): Χρυσανθόπουλος 8, Χατζηϊωάννου, Τσαϊτουρίδης 5 (1), Γερογιάννης 1, Χρυσόπουλος 9 (1), Βουρλίτης 1, Ράπτης 8, Χρυσίδης 9 (1), Κοθράς 9 (1), Παπαμιχαήλ 4, Κουνούπης, Τσούκ 16 (1).

Σπόρτιγκ – Ηρακλής 67-102
Τα δεκάλεπτα: 17-28, 38-56, 55-80, 67-102.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Μπεκές): Παπάνογλου 6(2), Σταμόπουλος 2, Χούμας 7(1), Τσόπης 12(2), Ευθυμίου 8, Βρίνας 14, Μαστροκωστόπουλος 18.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μουρατίδης): Παναγιωτακόπουλος 2, Μπάρδας 12 (2), Τότσιος 14 (3), Καράμπουλας 13, Χρήστου 10, Λιακόπουλος 4 (1), Δανιήλ 10 (1), Λιούτας 10(2), Καμπερίδης 8(1), Καλλές 1, Αγιούμπα 12, Ραντένοβιτς 8.

Τα ζευγάρια της επόμενης φάσης είναι:
ΟΦΗ- ΙCBS
Πιερικός Αρχέλαος - Ξάνθη
Ικάρου Καλ. - Πανερυθραϊκός
Κεραυνός Αιγίου-Ηλυσιακός
Λαύριο-Ερμής Λ. ή Δάφνη
Αναγέννηση Φλόγα - Ίκαροι Σερρών
Αρκαδικός - Παγκράτι
Ολυμπιάδα- Ηρακλής
Top